5-31.07

Wystawa „Fiat 126p – Legenda Szos” w Gemini Park Tychy!

5 lipca 2024 r.

Zapraszamy wszystkich miłośników motoryzacji do Gemini Park Tychy na wyjątkową wystawę „Fiat 126p – Legenda Szos”. Wystawa, która zostanie zainaugurowana w piątek, 5 lipca, zabierze nas w sentymentalną podróż po historii kultowego „Malucha”. Zachęcamy do odwiedzin tyskiego centrum handlowego i do odkrycia fascynujących historii, anegdot oraz oryginalnych modelów Fiatów 126p!

Poznaj z bliska historię polskiej motoryzacji

Wystawa „Fiat 126p – Legenda Szos”, zainicjowana przez Gemini Park Tychy, to niepowtarzalna okazja, aby poznać historię jednego z najbardziej rozpoznawalnych samochodów w Polsce. Przygotowana została przez renomowaną pracownię projektową Wzorro Design z Katowic, we współpracy z Muzeum Miejskim w Tychach oraz Grupą 126Evolution, która jest częścią Automobilklubu Krakowskiego.

Wystawa oferuje ciekawe historie, nieznane szerzej anegdoty, historyczne fotografie, a przede wszystkim oryginalne samochody Fiat 126p.

Modele wystawowe:

● St – I seria (produkcja w latach 1973-1977)

● St – II seria (produkcja w latach 1977-1984)

● St – II seria na rynek włoski (produkcja w latach 1977-1984)

● Model rajdowy (zbudowany w Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Samochodów Małolitrażowych, rok produkcji 1983)

● FL – Face Lifting (produkcja w latach 1984-1994)

Zobacz każdą z pięciu wysp!

Wystawa została przygotowana w formie pięciu stanowisk, które znajdują się w różnych miejscach pasażu handlowego Gemini Park. Na każdym z nich można dowiedzieć się wielu ciekawostek dotyczących m.in. premiery Fiata 126p, która miała miejsce 9 listopada 1972 r. na placu Defilad w Warszawie, cen, za które Polacy zdobywali swoje wymarzone samochody, parametrów i wyposażenia „Maluchów”, historii trzech śmiałków z Krakowa, którzy wyruszyli dwoma Fiatami 126p w podróż dookoła świata, a także ciekawostki na temat ostatniego egzemplarza Fiata 126p, który zjechał z linii produkcyjnej w 2000 roku i trafił do Muzeum Fiata w Turynie.

Gdzie i kiedy?

Wystawa będzie dostępna na terenie pasażu centrum handlowego od piątku, 5 lipca, w godzinach funkcjonowania Gemini Park, aż do końca lipca.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji i odwiedźcie nas, aby poczuć magię polskiej motoryzacji na żywo. Zapraszamy do Gemini Park Tychy na wystawę „Fiat 126p – Legenda Szos”!

powiadom znajomych