Od 16.02

Tyski Bank Kultury – projekty 2023 w Oknie na Kulturę

16 lutego 2024 r.

Od dziś w Oknie na Kulturę w Gemini Park Tychy można obejrzeć rezultaty inspirujących projektów, które w ubiegłym roku w ramach Tyskiego Banku Kultury realizowali tyszanie. Wystawa ukazuje różnorodność talentów i kreatywność naszej lokalnej społeczności.

Na wystawie zobaczyć można 4 projekty:

● SŁOWOmocne Mozaiki Anety Mlaś

Projekt składa się z pięciu mozaik, które w każdym calu ukazują moc słów, które kierujemy do nas samych. To promowanie idei self-care za pomocą haseł: JESTEM OK, LUBIĘ, AKCEPTUJĘ, DOCENIAM, SZANUJĘ.

● „[R. O. D.], czyli Rodzinna Opowieść o Działce” Michała Janusińskiego to sentymentalna podróż na działkę dziadka autora projektu. Kluczowymi elementami albumu są starannie wybrane fotografie i skany notatek, które powstawały na przestrzeni wielu lat.

● „Powrót Barubara” Bartłomieja Szymczyka

Książka jest kontynuacją powstałej przez laty, również w ramach Tyskiego Banku Kultury opowieści o Zbóju. Barubar ze swoimi niezwykłymi przygodami wraca do naszego miasta.

● „Muzyka Natury” Przemysława Schellera

W ramach projektu zostały skomponowane oraz nagrane trzy utwory dla duetu w składzie: Piotr Gach i Przemysław Scheller. To połączenie dźwięków natury, jak szum drzew czy śpiew ptaków z dźwiękami instrumentów.

Przyjdź, podziwiaj i czerp inspirację z bogactwa wyobraźni i talentów, które kwitną w Tychach! Wystawa potrwa do 29 marca.

powiadom znajomych