Od 09.12

Rysiek Riedel w Gemini Park. Wystawa autentycznych pamiątek

8 grudnia 2022 r.

Gwiazda rocka, jedna z najbardziej charyzmatycznych postaci polskiej muzyki gitarowej, skazany na bluesa – jednym słowem: legenda. Życie Ryśka Riedla, lidera słynnej grupy Dżem, było intrygujące i przede wszystkim bogate w doświadczenia. W Gemini Park Tychy odbędzie się wyjątkowa wystawa poświęcona wspomnieniom na temat bluesowego artysty.

Rysiek Riedel w galerii handlowej Gemini Park w Tychach” to pomysł Miejskiego Centrum Kultury oraz Gemini Park Tychy. W znajdującym w centrum handlowym „Oknie na kulturę„, w piątek 9 grudnia 2022 o godz. 18:00 otwarta zostanie wystawa pamiątek, wielkoformatowych zdjęć, a także autentycznych rzeczy, które należały do wokalisty Dżemu, zmarłego 30 lipca 1994 r. W programie także inne wydarzenia z nim związane.

Na otwarciu wystawy obecny będzie syn artysty, Sebastian Riedel, który przygotował muzyczną niespodziankę. Podczas inauguracji wystawy powstanie też popiersie Ryśka Riedla w wykonaniu rzeźbiarza, Jarosława Jasińskiego. Całość poprowadzi Marcin Sitko, autor książek o Ryśku Riedlu.

LISTA EKSPONATÓW:

16 zdjęć wielkoformatowych z wizerunkiem Ryszarda Riedla, harmonijka ustna Ryszarda Riedla, mikrofon, bandana, złota płyta, potrójna platynowa płyta, gitara elektryczna, odręczny zapis tekstu do utworu “Czerwony jak cegła” z rep. zespołu Dżem, koszula, dwa odręczne rysunki autorstwa Ryszarda Riedla, kostka gitarowa z logo zespołu Dżem (lata 90-te), plakat z autografami zespołu Dżem (lata 80-te).

KALENDARZ WYDARZEŃ:

► 9 grudnia, godzina 18:00

Otwarcie wystawy zdjęć Ryszarda Riedla i pamiątek związanych z artystą, połączone ze spotkaniem z Sebastianem Riedlem oraz muzyczną niespodzianką w wykonaniu syna legendy Dżemu. Podczas spotkania powstanie też popiersie Ryśka – autorstwa znakomitego rzeźbiarza

► 17 grudnia, godzina 18:00

Spotkanie z Mirosławem Bochenkiem (autor tekstów – m.in. Dżemu) z muzycznym udziałem znakomitego skrzypka Piotra Steczka.

► 20 grudnia, godzina 18:00

Spotkanie z Sebastianem Riedlem nawiązujące do okresu świąt Bożego Narodzenia i klimatu jego najnowszej płyty „Kolęda” (18 grudnia o godz. 19 poznamy ją w wersji koncertowej na placu Baczyńskiego podczas Tyskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego).

Zapraszamy do udziału w wystawie, która dostępna jest w godzinach otwarcia centrum handlowego.

powiadom znajomych