19.06-22.07

Odkryj historię, tajemnice i magię najpiękniejszej gry na świecie na wystawie w Gemini Park Tychy!

17 czerwca 2023 r.

Wystawa pod tytułem „MAGIA FUTBOLU” jest wydarzeniem nie tylko dla miłośników piłki nożnej, fascynujących się wielkimi turniejami, legendarnymi postaciami i niesamowitymi anegdotami, ale również dla osób, które na co dzień nie są związane z piłkarskimi emocjami. Gemini Park Tychy przygotowało niezwykłą okazję do zgłębienia tajników i historii futbolu na innowacyjnej wystawie, która otwiera swoje podwoje już 19 czerwca.


Ze względu na duże zainteresowanie, wystawa „MAGIA FUTBOLU” w Gemini Park Tychy zostaje przedłużona aż do 22 lipca!


Podróż przez historię futbolu

MAGIA FUTBOLU” to zbiór setek eksponatów, które na przestrzeni lat gromadzone były z miłości do sportu. Wystawa obejmuje rekwizyty nawet z lat 50-tych XX wieku! To pierwsza tego typu wystawa zorganizowana w przestrzeni handlowej centrum handlowego, otwarta dla wszystkich, w godz. 9:00 do 21:00.

Cztery Strefy Historii Piłki Nożnej

Wystawa podzielona jest na cztery tematyczne strefy:

● Mistrzostwa Świata,

● Mistrzostwa Europy,

● Ważne wydarzenia w historii piłki nożnej,

● Dzieje polskiego futbolu.

Każda z nich pełna jest ciekawostek – od wyselekcjonowanych butów piłkarskich, przez koszulki, piłki, po maskotki i inne eksponaty tematycznie związane z daną strefą.

Zanurz się w niezapomnianej atmosferze

Każda ze stref tworzy niepowtarzalny klimat dla zwiedzających. Można zobaczyć w nich m.in. oryginalne maskotki Mistrzostw Świata, począwszy od lwa Willie’go z 1966 roku, a kończąc na wilku Zabivaka z 2018 roku.

Wśród eksponatów znaleźć będzie można również starannie zachowane pary butów piłkarskich, które ewoluowały wraz z rozwojem gry – od ciężkich, wojskowych butów z początków futbolu, do ultralekkich i kolorowych współczesnych modeli.

Interesujący jest zbiór piłek z różnych epok, zarówno tych ręcznie zszywanych ze skóry, jak i tych produkowanych z użyciem nowoczesnych technologii – będzie można zobaczyć, jak zmieniały się przez lata, zarówno pod kątem wyglądu, jak i właściwości. Nie zabraknie również koszulek słynnych graczy.

W polskiej strefie uwagę zwrócą eksponaty związane z najważniejszymi osiągnięciami polskiego futbolu, takie jak pamiątkowe piłki z Mistrzostw Świata w latach 1974, 1978 i 1982 czy dres i koszulka reprezentacji Polski.

Te i wiele innych eksponatów na wystawie przypomną o ważnych momentach w historii futbolu i pozwolą odkryć, jak piłka nożna wpływała na społeczeństwa na przestrzeni lat.

Przyłącz się do nas!

Zapraszamy do odkrycia magicznego świata futbolu w Gemini Park Tychy od poniedziałku, 19 czerwca. „MAGIA FUTBOLU” to nie tylko wystawa, to podróż przez lata rozwoju piłki nożnej, która na pewno zachwyci wszystkich, zarówno fanów, jak i tych, którzy będą chcieli dowiedzieć się czegoś więcej o tej dyscyplinie sportu.

Wystawa powstała dzięki współpracy podmiotów związanych z Tychami: Blank Studio, które odpowiadało za projekt graficzny oraz Pana Piotra Zawadzkiego, Kierownika Tyskiej Galerii Sportu, który jest autorem scenariusza wystawy, a także Gemini Park Tychy.

powiadom znajomych