Od 5.07

Gemini Holding wspiera szczytny cel Wielkiej Wyprawy Maluchów

9 lipca 2024 r.

Trwa Wielka Wyprawa Maluchów, której celem jest zebranie środków na dzieci poszkodowane w wypadkach drogowych i poprawę bezpieczeństwa drogowego. Za kierownicą jednego z aut, obok wielu innych znanych postaci motosportu, jedzie Rafał Sonik – kierowca rajdowy i Prezes Zarządu Gemini Holding.

Od 5 lipca 3200. kilometrową trasę z Warszawy do Monte Cassino przemierza 80 małych fiatów. Projekt pod nazwą „Wielka Wyprawa Maluchów dla Dzieci”, odbywa się po raz drugi, a jego misją jest pomoc najmłodszym poszkodowanym w wypadkach drogowych oraz działania prewencyjne na rzecz zwiększania bezpieczeństwa młodzieży na drodze.

Po raz kolejny jednym z ambasadorów został Rafał Sonik. Obok imponujących osiągnięć rajdowych, wśród których znajduje się zwycięstwo w Rajdzie Dakar czy dziewięciokrotne zdobycie Pucharu Świata FIM, znany rajdowiec jest także Prezesem Gemini Holding.

Spółka Gemini Holding zarządza galeriami Gemini Park Bielsko-Biała, Gemini Park Tychy i Gemini Park Tarnów i podobnie jak jej właściciel znana jest z regularnego angażowania się w różnego rodzaju akcje charytatywne. I tym razem, przy okazji udziału Rafała Sonika w Wielkiej Wyprawie Maluchów, Gemini Holding postanowiła okazać swoje wsparcie dla szczytnej inicjatywy.

Na profilach mediów społecznościowych, galerie Gemini Park publikują posty na temat wydarzenia, m.in. aktualności z trasy, informacje edukacyjne oraz link do oficjalnej zbiórki akcji, pod którym każdy może dokonać wpłaty. Celem jest zebranie 1 mln euro. Pomóż dzieciom poszkodowanym w wypadkach #MaluchyDlaMaluchów: https://zrzutka.pl/wielkawyprawamaluchow

Link do oficjalnej zbiórki Załogi: Rafał Sonik i Marzena Maj Furia 101RS: https://zrzutka.pl/wielkawyprawamaluchow/s/101rs-furia

Za kierownicą usiadły ikony motorsportu

Wielka Wyprawa Maluchów to wspaniałe przedsięwzięcie, które angażuje nie tylko legendy motoryzacji tj.: Longin Bielak, Sobiesław Zasada, Maciej Wisławski, Kajetan Kajetanowicz czy Bartosz Ostałowski, ale wszystkie osoby, którym zależy na poprawie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na drogach.

Według statystyk opublikowanych na oficjalnej stronie Wielkiej Wyprawy Maluchów, w minionym roku na polskich drogach doszło do 1778 wypadków z udziałem dzieci, czego 48 zakończyło się śmiertelnie, a 1832 obrażeniami. Do tego typu wypadków dochodzi niemal każdego dnia, a obrazowym przykładem jest tragiczne zdarzenie w Borzęcinie Dużym na Mazowszu, gdzie 5 lipca, akurat w dniu startu wyprawy, dwóch chłopców zostało potrąconych przez pijanego kierowcę. Jeden z nich zmarł.

Oprócz zebranych środków na leczenie dzieci, część zbiórki zostanie przeznaczona na różnego rodzaju programy edukacyjne, w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego dzieci i młodzieży, poprzez promowanie właściwych zachowań w ruchu drogowym, a także tworzenie bezpiecznej infrastruktury.

powiadom znajomych