Letnia szkoła dla dzieci - Gemini Park Tychy

Aktualności

Letnia szkoła dla dzieci

Wakacje wcale nie muszą oznaczać laby od nauki. Wręcz przeciwnie! W Gemini Park Tychy trwa nietypowa letnia szkoła, w której dzieci mogą m.in. bezpłatnie nauczyć się tańczyć jazz, hip-hop lub break dance albo wziąć udział w warsztatach chemicznych, fizycznych, biologicznych, składania origami czy tworzenia oprogramowania.

Aby powiększyć aktualny grafik, należy w niego kliknąć:

Jak przekonać dzieci do nauki w środku lata? Zamieniając nudne lekcje w czystą zabawę! Gemini Park Tychy aż do 10. sierpnia zaprasza na serię warsztatów dla najmłodszych, które łączą naukę z zabawą. Może w nich wziąć udział każdy, kto ma chwilę wolnego czasu lub spędza wakacje w mieście.

Podczas warsztatów będziemy się bawić nauką, odkrywać dziecięce talenty, rozwijać już te odkryte, a także tworzyć np. las w słoiku, poznając tę lepszą, bo ciekawą stronę nauki i rozwijać pasje. Ponadto, na dzieci czekają warsztaty tańca, składania origami, twórcze zajęcia w grupach czy tworzenia oprogramowania. Coś dla siebie znajdą także przyszli artyści – organizowane będą warsztaty z rysunku, filcowania i tworzenia ekopudełek i mini ekosystemów, czyli układania? lasu w słoiku.

Będzie również okazja do tego, aby wziąć udział w eksperymentach i doświadczeniach fizycznych, chemicznych i biologicznych, organizowanych przez Uniwersytet Rozwoju. Dzięki tym ostatnim dzieci zobaczą m.in. najbardziej spektakularne, a zarazem bezpieczne reakcje chemiczne np. z suchym lodem i dowiedzą się także, jak powstaje prąd i światło. W programie wakacji pojawią się również zajęcia Edukido, na których wykorzystywane są klocki Lego. Od 16. lipca, westernowy park rozrywki TWINPIGS zaprosi dzieci na warsztaty z indiańskich rękodzieł, prowadzone przez Indianki, którym pomagać będzie świnka i kowboj.

Na miłośników jazdy na deskorolkach, rowerach i rolkach mamy prosty i przyjemny sposób na aktywność sportową, bez względu na wiek! Przed centrum handlowym czeka Pumptrack, czyli specjalny tor składający się z garbów, profilowanych zakrętów i małych ?hopek?, tworzących zamkniętą pętlę. Tor dostępny jest codziennie, a w poniedziałki, środy i piątki na odwiedzających czekają wykwalifikowani instruktorzy.

Kliknij TUTAJ, aby zapoznać się z regulaminem Puptrack >>

To jednak nie koniec atrakcji na wakacje. Wspólnie ze Studiem Tańca TITO oraz Fabryką Formy będzie można nauczyć się najmodniejszych obecnie tańców m.in. jazz?u, hip-hopu i break dance. Zajęcia dla różnych grup wiekowych poprowadzą choreografowie znani z telewizyjnych programów tanecznych. W tygodniu galeria zaplanowała aż 24 odsłony lekcji tańca. O dobrą formę dzieci będą mogły natomiast zadbać w studiu fitness, gdzie organizowane dla nich będą zajęcia grupowe z gimnastyki.

Każdego tygodnia w galerii odbędą się aż 54 warsztaty zarówno dla najmłodszych dzieci, jak i nastolatków. Z tygodnia na tydzień zajęcia będą zmieniane ? tak aby uczestniczącym w nim dzieciom zapewnić różnorodność i niepowtarzalne atrakcje. Poszczególne dni wypełnią warsztaty naukowe, taneczne, artystyczne i dla ciekawskich.

Zajęcia odbywać będą się od poniedziałku do piątku w 1,5- lub 3-godzinnych blokach od godz. 9 do 16. Przy wejściu głównym będzie działała także strefa dla maluchów z dmuchanymi zamkami i zjeżdżalniami, darmową watą cukrową, kawiarnią oraz leżakami.

Ale nie tylko warsztaty wypełnią dzieciom lato w mieście. Także interaktywna wystawa ?Połącz się!?, która do sierpnia jest prezentowana w Gemini Park. Dzięki niej galeria przekształciła się w centrum nauki, w którym można poznać sposoby komunikowania się ludzi na przestrzeni wieków. 11 interaktywnych stanowisk pokazuje m.in. jak działają satelity czy jak komunikujemy się przez ocean. Dzięki eksponatom można zobaczyć swój głos, a nawet spróbować porozumiewać się jak? wieloryby. Cała wystawa jest interaktywna, a za jej projekt odpowiadali specjaliści, którzy tworzyli wystawę m.in. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Wakacje w Gemini Park połączone z warsztatami potrwają do 10. sierpnia. Wstęp na wszystkie zajęcia i wystawę jest bezpłatny.

 

* Na zajęcia w Fabryce Formy obowiązuje strój sportowy oraz obuwie zamienne,

* Wszystkie materiały na warsztaty zapewniają Organizatorzy,

Zapisy na zajęcia nie są prowadzone. Obowiązuje kolejność przyjścia