Aktualności
To była świetna zabawa – podsumowanie wyjątkowego Dnia Dziecka w Tychach
To była świetna zabawa – podsumowanie wyjątkowego Dnia Dziecka w Tychach
30 maja 2017
Dwa dni doskonałej rozrywki na najwyższym poziomie. Takiego Dnia Dziecka jeszcze w Tychach nie było. Świetne koncerty, wesołe miasteczko, wspaniała rodzinna atmosfera. Za nami prawdziwe święto nie tylko dla dzieciaków, ale całych rodzin.

Tysiące Tyszan odwiedziło w miniony weekend parking w sąsiedztwie powstającego Centrum Handlowego Gemini Park Tychy. W sobotę i niedzielę każdy kto wziął udział w imprezie mógł znaleźć coś dla siebie: gry i zabawy dla dzieci, konkursy z nagrodami, atrakcyjne występy oraz pyszny poczęstunek! Dużym zainteresowaniem cieszyły się spotkania z wyjątkowymi ludźmi – Rafałem Sonikiem, pierwszym Polakiem, który wygrał Rajd Dakar, ReZigiuszem – youtuberem, którego śledzi ponad 2,5 miliona internautów oraz jego kolegami z sieci: Rembolem, Frizem i Loczkiem. Goście specjalni imprezy rozdawali autografy, koszulki i mnóstwo gadżetów dla wytrwałych fanów.

Darmowe wesołe miasteczko, wata cukrowa i strefa grillowa sprzyjały świetnej zabawie i integracji, a występy popularnych grup przyciągały pod scenę wszystkie pokolenia. Dla dzieciaków wystąpili artyści z Miejskiego Domu Kultury nr 1 w Tychach, Siostry Wajs&Stonoga oraz Aida z Muchą w Mucholocie. Wieczorem sceną zawładnął niezwykły i oszałamiający występ grupy Another Pink Floyd, który wykonując największe hity legendy rocka, rozgrzał publiczność. Ten występ przejdzie do historii koncertów z ostatnich lat, również dlatego, że w finale jednego z utworów, dodatkowym efektem artystycznym był helikopter Rafała Sonika, który przelatując tuż nad publicznością i sceną, nadał tej podniosłej scenerii, przy dźwiękach ponadczasowych hitów, bezprecedensowy charakter. Koncert zakończył wspaniały pokaz laserów.

Przez cały weekend trwała także zbiórka środków finansowych na rzecz Świetlikowa – ośrodka dla nieuleczalnie chorych dzieci. Aby dodatkowo zachęcić do wspierania tej ważnej inicjatywy, każdy kto wrzucił choćby grosz, wziął udział w losowaniu przelotu helikopterem z… Rafałem Sonikiem! Zwycięzcą tej szlachetnej akcji został młody uczestnik imprezy – Michał!

Dodatkową atrakcją był EUROTRUCK, w którym można było dowiedzieć się więcej na temat zbliżających się Mistrzostw Europy do 21 lat w piłce nożnej. W końcu 3 mecze odbędą się w Tychach, stąd zainteresowanie specjalnym info-busem było ogromne.

Długie kolejki, ciągnące się wielu atrakcji, były na pewno widoczne i odczuwalne przez cały weekend, ale za to rekompensowała je świetna zabawa! Zwieńczeniem dwudniowych atrakcji był wspaniały, wyczekiwany przez wielu fanów, koncert gwiazdy drugiego wieczoru – Ewy Farny. Wspólnie zaśpiewane największe przeboje artystki, bliski, a co ważne świetny kontakt z publicznością, były osłodą i zwieńczeniem weekendu. Tego dnia Ewa Farna była prawdziwą tyską królową, której występ zakończył wyjątkowo piękny pokaz sztucznych ogni.

Dziękujemy za aktywny udział wszystkim mieszkańcom Tychów oraz sympatykom Gemini Park. Dzięki radości i entuzjazmowi uczestników imprezy zyskujemy energię na dalszą, wytężoną pracę, aby już za kilka miesięcy oddać mieszkańcom wspaniałe Centrum Handlowe. Życzymy udanych wakacji i do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach organizowanych przez Gemini Park Tychy!


Galeria zdjęć: